טרנד מתחמי הדיור לגיל הזהב - אושרי יעיש זכיין חדרה

טרנד מתחמי הדיור לגיל הזהב מגיע לישראל: למי זה מתאים, ומה יש למתחם הייחודי להציע?

בגבעת עדה שבצפון השרון קורם לו עור וגידים קומפלקס מגורים ראשון מסוגו בישראל לגיל הזהב. מתחם המגורים מבוסס על קומפלקסים דומים הקיימים באירופה ובארה"ב אשר זכו להצלחה והביאו בשורה חדשה לבני הגיל השלישי. הקומפלקס מאגד בתוכו את כל השירותים החיוניים בכדי להעניק לדייריו איכות ונוחות חיים מיטבית. 

 

כותב: אושרי יעיש

 

עם התפתחות הרפואה בעשורים האחרונים אנו עדים לעלייה בתוחלת חייהם של בני האדם. האדם הממוצע בישראל חי היום עד למעלה מגיל 80 והוא זוכה לעתים קרובות לאיכות חיים גבוהה ובריאות איתנה גם בגיל הזה. על כן, התפתחו בשנים האחרונות בעולם מתחמים ייחודיים המאגדים בתוכם יחידות דיור רבות בנות מספר מועט של חדרים בהם מתגוררים אנשים מבוגרים שמעוניינים בחברת אנשים בני גילם ובשלל הפעילויות שיש למתחמי הדירות להציע; זאת במטרה להנעים את זמנם ולהקל את חייהם בגיל זה.

 

" דיירי הקומפלקס נהנים מכל השירותים החיוניים להם: החל משירותי מרפאה, מסעדות ובתי קפה, סופרמרקט, חדר כושר, ספא..."

בהמשך לטרנד העולמי החדש, החלה בגבעת עדה שבצפון השרון הקמתו של קומפלקס חדשני מסוגו בישראל עבור אנשים בני 60 ומעלה. המתחם כולל 200 יחידות דיור בנות 2 חדרים כל יחידה והוא משתרע על פני 3 קומות על גבי גבעה פסטורלית וירוקה.  דיירי הקומפלקס נהנים מכל השירותים החיוניים להם: שירותי מרפאה, מסעדות ובתי קפה, סופרמרקט, חדר כושר, ספא, מתחם אירוח לחברים ולמשפחה, ופעילויות חברתיות מגוונות ומעשירות. 

בנוסף, באזור נפרד בתוך המתחם קיימים חדרי מטפלים שיעניקו סיוע וטיפול לדיירי המקום שזקוקים לכך בשעת הצורך. חשוב להדגיש בהזדמנות זו שאין מדובר בבית אבות, אלא במתחם מגורים שמעניק איכות חיים לגיל השלישי.

"הדיירים יזכו לעצב יחד עם אדריכלי הקומפלקס את הדירה כראות עיניהם"

רוב הדירות הן בנות 2 חדרים בגודל של כ-50 מ"ר עם מרפסת, וחלקן עם גינה קטנה. הדיירים שעתידים לאכלס את הקומפלקס ייהנו מדירות קומפקטיות המותאמות לצרכיהם, ויזכו לעצב יחד עם אדריכלי הקומפלקס את הדירה כראות עיניהם. עם גמר העיצוב הדירה תאובזר בכל הציוד הרלוונטי לדירה עד לפרטי פרטים, זאת כדי להעניק לדיירים החדשים תחושה של בית חם.

הקומפלקס מתאים לאנשים בני 60 ומעלה בלבד ולא ניתן לאכלס את הדירות לפני כן, זאת כדי לשוות למתחם הדירות את האווירה המתאימה לגילאים אלו. עם זאת, ניתן לרכוש את הדירות בגיר מעל גיל 18, כדי להתאכלס בהם בעתיד או לטובת השקעה.

 

" בקומפלקס זה הנכס רשום בטאבו על שם הקונה והוא ניתן למכירה ולהעברה בטאבו בעתיד"

מחירי הדירות בקומה הראשונה והשנייה עם מרפסת הוא 795,000 ₪   ובקומת הקרקע, מחיר דירה גן הוא כ-850,000 ₪. כמו כן, ישנם דמי ניהול שוטף של כ-600 ₪ בחודש. ניתן לקבל מימון בנקאי, משכנתא, לצורך הרכישה עד לגובה 50 אחוז מערך הנכס. 

מדובר במחיר אטרקטיבי במיוחד לדירה חדשה בצפון השרון, והיא עשויה, למעוניינים ברכישת הדירה להשקעה, להניב דמי שכירות חודשיים של 3,000 ₪. 

זאת ועוד, בשונה מפרויקטים אחרים של דיור מוגן בהם הנכסים נותרים בבעלות חברת הניהול עם פטירתו של הדייר, במקרה זה הנכס רשום בטאבו על שם הקונה והוא ניתן למכירה ולהעברה בטאבו בעתיד.

יוזמי הפרויקט הם עו"ד ירון דהאן ודניאל מלכה. עו"ד דהאן מומחה למקרקעין ומיסוי מקרקעין, יזם קבוצות רכישה ופרויקטים מסחריים רבים כדוגמת משכנות אשדוד, משכנות הצעירים באשדוד, ובמשכנות הפרחים בקריית גת.

דניאל מלכה הינו איש נדל"ן והשקעות מנוסה, המתמחה בניהול וארגון פרויקטים מורכבים ובעיקר יזום של פרויקטים בארץ ובחו"ל. 

לפרטים נוספים על הפרויקט הראשון מסוגו בארץ, בין אם לטובת השקעה ובין אם לטובת מגורים נוחים ואיכותיים אנא צרו קשר עם אנגלו סכסון סניף חדרה, בטלפון 077-2320178.

הכותב הוא זכיין אנגלו-סכסון סניף חדרה