מוכרים נכס? כדאי שתעבדו עם יועץ נדל"ן!

מוכרים נכס? כדאי שתעבדו עם יועץ נדל"ן!

מאת: שרית גל

עבור רוב האנשים מכירה של דירה היא פעולה שיבצעו פעם או פעמיים בחייהם והמשמעות של פעולה זו היא עצומה- השקעת רוב ההון שצברו בפריט אחד בלבד, קרי הבית שלהם לעתיד, לכן כדאי לצאת לדרך כזו עם ליווי צמוד של אדם מקצועי ומומחה בתחום הנדל"ן. 

יועץ הנדל"ן (מתווך) הוא אדם שהתמקצע בייעוץ ובתיווך נדל"ן. הוא מצוי בהיבטים המסחריים והחוקיים של עסקאות הנדל"ן, מכיר היכרות רבת שנים את העיר/היישוב שבהם הוא פועל, מבין את צרכי הלקוחות, ויודע למקסם את הנכס לשוויו המיטבי. 

"חשוב שינהל את המו"מ אדם ניטרלי ואובייקטיבי, נטול רגשות, שנמצא בעסקה לטובת שני הצדדים..."

בעת תמחור הנכס מתבסס יועץ הנדל"ן על ניתוח שוק השוואתי. תמחור נכון של נכס הוא המפתח למכירתו.

פעמים רבות בעלי הנכס נוטים לייחס לדירה שלהם תכונות ואמוציות שרק הם חווים ומרגישים, בעוד הצד האחר לא מייחס לכך חשיבות.

חשוב שינהל את המו"מ אדם ניטרלי ואובייקטיבי, נטול רגשות, שנמצא בעסקה לטובת שני הצדדים ומכיר היטב את השוק ועסקאות דומות שהתבצעו בסביבת הנכס המדובר.

"לרשות יועצי הנדל"ן עומדת תוכנית שיווק מורחבת הכוללת את כל אפיקי הפרסום... חשיפה מקסימלית תוביל למקסימום מתעניינים במינימום זמן..."

בחברה גדולה כמו אנגלו סכסון, ליועץ הנדל"ן יש חשיפה גדולה למדיה הכתובה והדיגיטלית יותר מאשר לבעל הנכס; לרשות יועצי הנדל"ן עומדת תוכנית שיווק מורחבת הכוללת את כל אפיקי הפרסום: דיגיטל, עיתונות, ופעילות תומכת בשטח, כמו בית פתוח, חלוקת דפי נכס, גלויות וכו. חשיפה מקסימלית תוביל למקסימום מתעניינים במינימום זמן, כך נוכל להשיג למוכר את העסקה הטובה ביותר (המחיר הגבוה ביותר ש "השוק" מוכן לשלם).

"לא כל רוכש פוטנציאלי שווה את הזמן שלכם, יש לעשות סינון ראשוני עוד לפני שמציגים בפניו את הנכס..."

לעתים בעלי נכסים שמחזיקים בנכסים אטרקטיביים ומגיעים לחשיפה מרובה, מוצאים עצמם מציגים את הדירה לרוכשים הפוטנציאליים במשך זמן רב ומתעייפים מכך מהר. לא כל רוכש פוטנציאלי "שווה את הזמן שלכם" ויש לעשות סינון ראשוני עוד לפני שמציגים בפניו את הנכס. ביכולתו של יועץ נדל"ן מקצועי לבצע סינון נכון של הקונים. 

יועצי הנדל"ן באנגלו סכסון נהנים ממועדון לקוחות שהולך ומתרחב מדי יום. בכדי למנוע טיילת בנכס והבאת קונים לא רציניים שמבזבזים מזמנכם ומעייפים אתכם, אנו מקפידים לקיים פגישה מקדימה עם כל לקוח לבירור מעמיק של הצרכים ומציעים סל שירותים משלימים אשר יסייעו להביא לבעל הנכס את הקונה האיכותי- כזה בעל תקציב מתאים, מוטיבציית קנייה גבוהה, יכולות מימון והתאמה מירבית לנכס וסביבתו.

"יועץ הנדל"ן נותן לצדדים לעסקה שקט נפשי, הם יודעים שיש גורם מקצועי ומנוסה שמבטיח שהעסקה נמצאת בידיים טובות" 

דבר נוסף שיועץ נדל"ן מעניק לצדדים לעסקה, ואולי זה הדבר החשוב ביותר, הוא השקט הנפשי שיש מאחורי העסקה גורם מקצועי ומנוסה שמבטיח שהעסקה נמצאת בידיים טובות. הדבר בא לידי ביטוי לאורך כל העסקה: מרגע הפרסום, דרך סידור הבית באופן מיטבי כדי ליצור את הרושם הכי טוב שניתן על הקונים העתידיים, תמחור אובייקטיבי ומיטבי של הנכס, הקניית כל הידע הרלוונטי ללקוח כדי שידע שקנה את הנכס שהכי מתאים לו, וכלה בשלבי חתימת העסקה עם גורמים מקצועיים נוספים במידת הצורך כדוגמת יועץ משכנתאות ועו"ד.

 הידיעה של שני הצדדים שהם עורכים תהליך נכון והוגן שבסופו שניהם יוצאים מרוויחים, מאפשרת לכולם להיות מרוצים מעסקת המכירה בדרך המהירה והבטוחה ביותר.

הכותבת היא מנהלת הדרכה מקצועית ברשת אנגלו סכסון.