מעבר לדירה חדשה

עוברים לדירה חדשה? הנה כמה דברים שחשוב לדעת

מעבר דירה הוא תהליך מורכב, אך הוא יכול להיות הרבה יותר נסבל והרבה פחות מלחיץ, אם נעזרים בחברת הובלות מיומנת ואמינה, ומבינים כיצד להתארגן מראש כדי להפוך את המעבר לתהליך קל וחלק. מאמר זה סוקר את הטיפים המומלצים על ידי מומחים, למעבר דירה קל ויעיל יותר.

ביטול שירותי תשתיות וחשבונות והגדרתם מחדש

גם אם אתם עוברים דירה לאזור סמוך, זכרו שעדיין יהיה עליכם להגדיר מחדש את תשתיות הכבלים וחשבונות המים, הארנונה והחשמל. יש ליידע את כל הגורמים הרלוונטיים על שינוי הכתובת כך שהדואר יגיע לכתובת החדשה. בנוסף, יש להקפיד להודיע לחברות כרטיסי האשראי וקופת החולים על השינוי.

מומלץ ליידע גם את הדוור וגם את הדיירים החדשים בדירה הישנה על הכתובת החדשה, כך שאם דבר דואר יגיע עדיין לכתובת הישנה, ניתן יהיה לקבל אותה.  חלק מהגופים מקבלים הודעות על שינוי כתובת באמצעות הטלפון, לחלק מהן באמצעות אתר האינטרנט ולחברות אחרות יש להודיע במכתב רשמי או באמצעות הדואר האלקטרוני.

איסוף או הזמנת קרטונים וארגזים למעבר

ניתן למצוא קרטונים או ארגזים בכל מקום, החל באתר האינטרנט אשר זולים משמעותית מרשתות הכל לבית ועד לפינות רחוב אם רק מחפשים היטב. באמצעות איסוף עצמי, ניתן גם לחסוך כסף וגם לסייע לאיכות הסביבה באמצעות ביצוע שימוש חוזר בקרטונים וארגזים. אך גם אם הם בחינם, מומלץ שלא לקחת כל קרטון שמוצאים.

יש לוודא שהארגזים נקיים וחזקים כך שתכולת האריזה תישמר בבטיחות ובמצב טוב. יש לוודא גם שקיימת הרשאה לקחת את הקרטונים ופשוט לשאול בנימוס את בעלי החנויות או המחסנים המפזרים קרטונים המיועדים להשלכה.

אפשרות נוספת היא להזמין חומרי למעבר דירה, כגון נייר אריזה, ניילון בועות, דבק מסקנטייפ ופריטים אחרים שממש , אבל ממש תזדקקו להם ביום האריזה.

בחירת מובילים מקצועיים ואמינים: החלטה חשובה ומורכבת

בחירת חברת הובלות אינה תהליך קל, וכדי להבטיח קבלת שירותי חברת הובלות מיומנת ומקצועית, יש לבצע עבודת מחקר.  באתר גט מובינג ניתן למצוא מובילים אמינים, מקצועיים ומיומנים שישמחו לתת שירותי הובלה שיסייעו לכם לעבור דירה בקלות ובנוחות.

שמרו את המסמכים החשובים אצלכם

תאונות עלולות להתרחש והדבר האחרון שאתם רוצים הוא לאבד מסמכים חשובים כגון תעודות זהות, כרטיסי קופות חולים או כרטיסי אשראי.

לכן מומלץ להכין תיק נפרד המכיל את כל המסמכים החשובים ביותר שלכם, או חפצים קטנים יקרים במיוחד אותם לא ניתן יהיה להחליף.

אל תשאירו את האריזה לרגע האחרון

אריזת תכולת הבית ברגע האחרון תהפוך כמעט בוודאות את תהליך מעבר הדירה למלחיץ הרבה מכפי שהוא צריך להיות.

מומלץ להתחיל לארוז מספר שבועות לפני תאריך העזיבה, למיין את תכולת הבית, ולחשוב כיצד לארוז בזהירות ובקפדנות פריטים שבריריים או חפצי אמנות יקרי ערך. חפצים אלו דורשים הכנה מראש וטיפול מיוחד לפני המעבר.

תאמו עם בעלי מקצוע נדרשים

חשוב מאד לתאם מראש התקנת מוצרים חדשים כגון מכונת כביסה, תנור גז ואפילו התקנת טלוויזיה אם אין מי שיתלה אותה עבורכם.

אם חשבתם לצבוע את הדירה או אפילו לעשות פוליש ווקס לרצפות, יהיה זה חכם להזמין אותם ליום לפני או כמה ימים לפני המעבר, כך שיוכלו לעשות עבודה יסודית מבלי ללכלך לכם את הרהיטים.

 

 

 

אתר זה משתמש בעוגיות