למה עדיף יועץ נדל"ן מאשר מכירה באופן עצמאי

מחירי הדירות מטפסים וערך הדירה שלכם כבר "עף גבוה" מאז שרכשתם אותה, עכשיו אתם רוצים לממש את הנכס, לייצר רווח הון מרשים ואולי גם לשדרג את פיתרון המגורים שלכם – החלטה מבורכת וחשובה ללא ספק. כעת נשאלת השאלה איך למכור את הדירה – דרך יועץ נדל"ן או עצמאית בפלטפורמות השונות כמו יד 2, או רשתות חברתיות?

כפי שניתן להבין מהכותרת לעיל, דעתנו ותפיסת עולמנו גורסת כי ישנה עדיפות תפעולית וכלכלית למכירת דירות ונכסי נדל"ן בעזרת יועצי נדל"ן מקצועיים ומנוסים על פני מכירה עצמאית בשוק הדירות המשומשות. כעת ניכנס לעובי הקורה ונסביר בדיוק מדוע.

תפקידו של יועץ הנדל"ן עבור מוכרי דירות ונכסים

ראשית כל ולפני שנפרט את היתרונות של מכירת דירה בעזרת מתווך יועץ נדל"ן, נגדיר את תפקידו של היועץ עבור ציבור מוכרי הנכסים. בשוק של יותר ביקוש לדירות מאשר היצע (סיבה מהותית לעליות המחירים של השנים האחרונות...), ניתן על פניו לחשוב שאפשר להסתדר עם מכירת הדירה לבד ו"לחסוך" את עלויות התיווך וייעוץ הנדל"ן המקצועי. אך תפיסה זו היא שגויה מיסודה ובעיקר נוגדת נתונים כלכליים מעשיים.

תפקידו של יועץ הנדל"ן עבור ציבור מוכרי הדירות כולל הסתכלות רחבה על עסקת המכירה, ניהול יעיל ואופטימאלי של התהליך עבור המוכרים ושמירה מקצועית על האינטרסים שלכם כמוכרים. יועץ הנדל"ן מסייע רבות בתמחור נכון של הדירה, בביצוע סקרי שוק מקיפים, בתזמון מכירה, הוא מייעץ לגבי ענייני מיסוי מקרקעין של המוכרים וכמובן מקדם את שיווק הדירה בשוק והצגתה לרוכשים פוטנציאליים. וישנן עוד דוגמאות מעשיות ורלוונטיות לתפקידו של יועץ נדל"ן ייעודי ומקצועי למוכרי נכס נדל"ן.

יתרונות של מכירת דירה עם יועץ נדל"ן וסוכנות תיווך

·         תמחור הדירה: יועץ הנדל"ן יסייע לכם כמוכרים לתמחר את דירתכם בסכום האופטימאלי מבחינת הרווח שלכם ותנאי השוק לסוג הדירה, מיקום, ביקושים, היצע ושאר פרמטרים בעלי השפעה.

 

·         מהירות מכירה: ייעול תהליך התמחור לצד הגישה למגוון רחב של רוכשים פוטנציאליים הופך את תהליך המכירה של דירתכם למהיר יותר. כך אתם משקיעים פחות זמן, מאמצים ומשאבים במכירה ויכולים להתקדם הלאה בזמן יעיל ונוח.

 

·         ייעוץ מיסוי וצמצום חבות המס: יועץ הנדל"ן הוא בעל מקצוע המתמחה בשוק הנדל"ן ואשר עבר הכשרה מקיפה בתחום זה, הכשרה הכוללת מיסוי מקרקעין בישראל. לכן יתרון משמעותי של מכירת דירה בעזרת מתווך נדל"ן היא קבלת ייעוץ מיסוי אפקטיבי ומותאם אישית וכמו כן כך אתם מקבלים כלים מעשיים לתכנון מס לגיטימי ויעיל אשר עשוי לצמצם את חבות המס שלכם בעת מכירת נכס.

 

·         מישהו דואג לכם: מכירת דירה יכולה להניב כיום רווח נאה מאוד, אך בכל זאת מדובר על פרוצדורה לא פשוטה, מהיבטים שונים. עבודה עם יועץ נדל"ן מפקידה את כל תהליך המכירה בידיים מקצועיות ואמינות, כאשר המתווך דואג להיבטים לוגיסטיים של המכירה עצמה ואתם מקבלים ראש שקט שמישהו דואג לכם, מייצג את האינטרסים שלכם וחוסך לכם "התעסקות".

 

 

יועצי נדל"ן עולים כסף, זה נכון. אך הרווח התפעולי, הכספי והאישי בעבודה עם יועץ מקצועי בהחלט ולחלוטין עולה פי כמה על העלות הזו. רוצים למכור דירה בצורה הטובה, היעילה והרווחית ביותר? פנו היום לייעוץ נדל"ן מקצועי ואתם בדרך הבטוחה למכירה מנצחת!

אתר זה משתמש בעוגיות